Přeskočit k navigaci »Informace

Nevíte jak koupit nemovitost?

Chcete-li koupit nemovitost o které víte, že je na prodej, stačí nám zavolat či navštívit naši kancelář, kde Vám rádi poradíme a pomůžeme s koupí této nemovitosti.

Nevíte jak prodat nemovitost?

Chcete-li prodat nemovitost, stačí nám zavolat či navštívit naši kancelář a domluvit si schůzku s makléřem. Makléř si pak společně s Vámi půjde Vaši nemovitost prohlédnout a doporučí Vám cenu. Prohlídka je bezplatná.

Pokud naplníme Vaše představy a budete chtít nemovitost prodat našim prostřednictvím, sepíšeme smlouvu o zprostředkování prodeje a ihned započneme s nabídkou Vaší nemovitosti. Nejdříve ji nabídneme případným zájemcům z naší databáze klientů - pak široké veřejnosti. Zajistíme Vám veškeré služby spojené s prodejem. Také v průběhu prodeje Vám nic neúčtujeme.

V případě, že je Vaše nemovitost zatížena právním omezením, věcným břemenem, zástavním právem či exekucí, pomůžeme Vám řešit i tyto záležitosti.

Co je PENB

Od 1. ledna 2013 vstoupila v platnost novela Zákona 406/2000 Sb. o hospodaření energií, ve znění pozdějších předpisů, která přinesla majitelům budov novou povinnost - opatřit si při prodeji či pronájmu budovy PENB: Průkaz energetické náročnosti budovy.

PENB harmonogram

Daň z nabytí nemovitých věcí platí kupující

Dne 1. listopadu 2016, nabyla účinnost novela č. 254/2016 Sb., kterou se mění zákonné opatření Senátu č. 340/2013 Sb., o dani z nabytí nemovitých věcí. Podle novely č. 254/2016 Sb. bude daň z nabytí nemovitých věcí platit vždy nabyvatel, v případě prodeje tedy kupující. Novela vyšla ve Sbírce zákonů již počátkem srpna letošního roku, účinnosti ale nabývá až prvním dnem třetího kalendářního měsíce následujícího po dni jejího vyhlášení, tedy 1. listopadu 2016. Finanční správa vydala k novele informaci shrnující všechny zásadní změny, které obsahuje.

Dosud byl podle ustanovení § 1 odst. 1 zákonného opatření Senátu č. 340/2013 Sb., o dani z nabytí nemovitých věcí, poplatníkem této daně převodce vlastnického práva k nemovité věci. Jen v případě, kdy ze smlouvy bylo zřejmé, že se na tom obě strany dohodly, mohl být poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí (dříve daň z převodu nemovitostí) nabyvatel (kupující). Podle novely č. 254/2016 Sb. bude nově poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí vždy nabyvatel vlastnického práva k nemovité věci. Novelou č. 254/2016 Sb. se také zcela ruší institut ručitele. Sazba daně ve výši čtyř procent se nemění. Od placení daně z nabytí nemovitých věcí se novelou osvobozují kraje, obce a jejich svazky, tyto samosprávné celky nebudou muset ani podávat daňová přiznání. Zjednodušuje se také určení základu daně při směně nemovitých věcí. Nové stavby a jednotky budou i nadále při prvním úplatném nabytí od daně osvobozeny, nově se to ale bude týkat jen nemovitostí skutečně dokončených nebo užívaných, nikoliv teprve rozestavěných.

Daň z nabytí nemovitých věcí = 4% z ceny

 
Hledat nemovitost

Nastavte pouze parametry, které uznáte za vhodné. Není nutno nastavit vše.

  Obnovit volby

Naše adresa

Logo

Reala Lakomá s.r.o.
Evropská 1558/33
350 02 Cheb

Reference klientů na Firmy.cz

Rychlý kontakt

+420 604 512 748
+420 603 281 321
+420 731 519 353

Telefon +420 354 424 334

Více kontaktů...

Naše vývěsky v Chebu

  1. Výloha Terea Cheb s.r.o. na pěší zóně
  2. Vitrína v Čapkově ulici
  3. Vitrína v ČSOB, a.s. v Chebu
  4. Vitrína u lékárny Zelená hvězda v Chebu u VŠ

Poslední 3 prohlédnuté

Seznam je prázdný...
 

Webstudio Pecher